ATM grupa

MENU

„Pierwsza miłość”: Pościgi, bójki i strzelaniny, czyli jesień pełna akcji

Monika Galliot Salińska, producentka serialu „Pierwsza miłość”, w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów opowiedziała, na czym polega fenomen serialu i kto stoi za jego sukcesem.

 

„Pierwsza miłość” jest na antenie od 13 lat, a wciąż może się pochwalić stałą, wierną i dużą widownią. Serial potrafi również wykreować nowe gwiazdy. Co stoi za tym sukcesem?

Za sukcesem serialu „Pierwsza miłość” stoją ludzie, którzy tworzą go od lat.

W 2004 roku gdy kompletowaliśmy obsadę „Pierwszej miłości” postawiliśmy na nieznane nazwiska i nowe twarze. Aneta Zając, Łukasz Płoszajski czy Ola Zienkiewicz to aktorzy, którzy niezmiennie od lat tworzą markę „Pierwszej miłości”. Niezmienny jest też zespół twórców serialu. Pracujemy z tymi samymi reżyserami, operatorami i w tym samym teamie producenckim. Od lat głównym reżyserem projektu jest Krzysztof Łebski, a w kilkunastoletniej historii serialu mieliśmy tylko trzy zespoły scenarzystów, co pozwala zachować ciągłość historii.

Czym zaskoczycie widzów w nowym sezonie?

Wracamy do sprawdzonego duetu scenarzystów. Marcin Wysocki i Dominik Gąsiorowski, którzy pracowali już z nami kilka lat temu, wracają pełni nowych pomysłów. To właśnie ten zespół wzbogacił „Pierwszą miłość” w elementy serialu akcji i kryminału, co stało się naszym znakiem rozpoznawczym. W tym sezonie nie zabraknie więc pościgów samochodowych, skoków z wysokości, będą strzelaniny i bójki. Nie zapomnimy jednak też o miłości i humorze, bo nasz serial ma przede wszystkim być fajną rozrywką dla widzów po przyjściu z pracy czy ze szkoły.

Jakie nowe twarze zobaczymy jesienią?

Wśród nowych twarzy, które pojawią się w tym sezonie, zobaczymy m.in. Edytę Herbuś, Michała Mikołajczaka i Marcina Rogacewicza.

Czy planowane są kolejne sezony serialu? Widzowie mogą być spokojni, że jeszcze długo będą mogli śledzić losy swoich ulubionych bohaterów?

Sukcesem serialu jest to, że jest na antenie od 13 lat.

Każda duża antena ma w swojej ofercie taki program, który od lat o tej samej porze przyciąga widzów przed ekrany telewizorów. Widzowie „Pierwszej miłości” wiedzą, że od poniedziałku do piątku od września do czerwca o 18.00 mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów i tej codziennej rutyny nikt im nie zabierze.

Źródło: Wirtualne Media, fot. G. Gołębiowski

Monika Galliot Salińska z ATM GRUPA związana od 2003 r. Pracuje dla największych stacji w Polsce: Telewizji POLSAT, TVP 1, TVP 2, Czwórka. Specjalizuje się w serialach: ma w dorobku ponad 2000 odcinków „Pierwszej miłości”, prawie 200 odcinków „Galerii” i 80 odcinków serialu obyczajowego „Policjantki i policjanci” oraz „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” produkowanych dla Czwórki. Inne jej produkcje to: „Świat według Kiepskich”, „Biuro kryminalne”, „Tancerze” „Śliwowica”, „Pokój 112” oraz „Wierna jak pies”.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje