ATM grupa

MENU

„Mecenas Lena Barska” od 1 października w Czwórce

Serial „Mecenas Lena Barska” opowiada o życiowych i zawodowych perypetiach tytułowej prawniczki.  Lżejsze, nierzadko  komediowe wątki życia prywatnego głównych bohaterów przeplatają się w serialu z poruszającymi, czasem bardzo dramatycznymi historiami klientów kancelarii. Główna bohaterka – z zawodu i z powołania adwokat prawa rodzinnego, prywatnie matka dwojga nastolatków – to atrakcyjna, pełna pasji, a przy tym nie pozbawiona poczucia humoru i pogodnego dystansu do świata czterdziestolatka. Mecenas Lena Barska perfekcyjnie prowadzi swoją kancelarię i powierzone jej sprawy, jednak w jej życie osobiste –  za sprawą bliższych i dalszych członków jej nieco szalonej, patchworkowej rodziny –  nieustannie wkrada się chaos.

Głównymi jego sprawcami są nastoletnie dzieci Leny, Aśka i Wojtek, które przyprawiają matkę o palpitacje serca mniej lub bardziej typowymi dla swego wieku kłopotami: od pryszczy po konflikt z prawem. Sytuację pogarsza jeszcze były mąż Jurek – spontaniczny lekkoduch, całkowicie ponoszący winę za rozpad małżeństwa. Teraz Jurek związał się z nieco ekscentryczną i przesadnie uczuciową, a co najważniejsze – znacznie młodszą od siebie poetką – Żanetą. Mimo, że rozwód nabrał mocy prawnej, oboje – Jurek i Żaneta – notorycznie wkraczają w życie Leny, co ona próbuje jakoś znosić ze względu na dobro dzieci. Sama nie szuka nowej miłości, dając sobie czas na odpoczynek od mężczyzn. Życie jednak potrafi płatać figle i już niedługo na drodze Leny stanie ktoś, kto wiele lat temu gościł w jej sercu. Również on, oprócz miłości, wniesie w jej życie sporą dozę chaosu.

W przeciwieństwie do  życia prywatnego, w którym sprawy niejednokrotnie wymykają się jej z rąk, w sferze zawodowej Lena zawsze ma wszystko pod kontrolą. W pracy mecenas Barska to uosobienie profesjonalizmu i życzliwej troski o klientów kancelarii, których nie zostawia bez pomocy nawet w beznadziejnych z pozoru sytuacjach. Za każdą z prowadzonych przez Lenę spraw  kryją się dramatyczne  historie, skomplikowane międzyludzkie relacje,  trudne emocje i poważne życiowe problemy. Wśród osób, które zwracają się do Leny o pomoc są małżonkowie starający się o rozwód, rodzice walczący o prawa do opieki nad dziećmi, a nawet dzieci występujące przeciwko dorosłym. W tej niełatwej pracy Lenę wspiera Pani Krystyna, która prowadzi jej sekretariat i jest prawdziwym dobrym duchem kancelarii. Zarówno o sprawach zawodowych jak i prywatnych Leny ma własne zdanie i nie waha się powiedzieć głośno, kiedy „cesarz jest nagi”.

W roli tytułowej występuje aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna,  Izabella Bukowska (aktorka Teatru Polskiego, telewidzom znana m.in. z „Na Wspólnej”, „Barw szczęścia” czy „Klanu”, a kinomanom z „Historii kina w Popielawach” J.J. Kolskiego), a towarzyszą jej m.in. Piotr Wiszniowski („Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Klan”) jako Jurek, Andrzej Pieńko („Przyjaciółki”, „M jak Miłość”, „Oficerowie”) jako Maciek, Marta Termena („Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz”) jako Żaneta, Ludmiła Warzecha („Sztuka kochania”, „Bodo”, „Linia życia”) jako Krystyna oraz dwoje utalentowanych nastoletnich aktorów: Natalia Idzikiewicz („Ja to mam szczęście!”) jako Aśka i Jakub Dyniewicz („Na Wspólnej”) jako Wojtek.

Serial produkuje dla Czwórki ATM GRUPA S.A.

Premiera: 1 października, emisja: niedziele – godz. 22.00 i piątki – godz. 20.00.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje