ATM grupa

MENU

„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” od 2 listopada na CBS Reality!

„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” to nowa produkcja ATM Grupy dla kanału kryminalnego CBS Reality. Premiera już 2 listopada!

O programie

Pięcioodcinkowa seria opowiada o pięciu słynnych sprawach z lat 90., w prowadzenie których zaangażowana była inspektor Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej. Sama Grażyna Biskupska występuje w roli gospodyni oraz głównej ekspertki i przeprowadza widza przez meandry policyjnych śledztw, rozmawiając z byłymi kolegami i koleżankami oraz wracając na miejsca zbrodni.

Inspektor Biskupska w policji przepracowała ponad 20 lat. Kierowała m.in. Wydziałem do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziałem do Zwalczania Aktów Terroru CBŚ Komendy Głównej Policji. Nadzorowała największe policyjne sprawy w Warszawie, w tym rozpracowanie słynnej grupy przestępczej z Żoliborza oraz znalezienie sprawców głośnego zabójstwa maturzysty porwanego z Lasku Młocińskiego.

– Cieszymy się, że możemy podzielić się z widzami nowymi lokalnymi produkcjami tej jesieni – mówi Jolanta Kasparek, producentka wykonawcza CBS Reality oraz dyrektorka programowa CBS Europa. – Nietuzinkowa osobowość Grażyny Biskupskiej wnosi coś wyjątkowego do „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej”. Oglądamy na ekranie niesamowitą policjantkę, która wraz z byłymi współpracownikami zdradza sekrety zbrodni i śledztw, które wstrząsnęły Warszawą lat 90.

Dorota Danielak, producent programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” z ATM Grupy: – Seria „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” jest opowieścią o pracy profesjonalistów zdeterminowanych, by wytropić sprawcę i zebrać obciążające go dowody. Zaprosiliśmy szerokie grono ekspertów. Wśród nich są policjanci operacyjni, dochodzeniowcy, technicy i biegli kryminalistyki czy policyjny psycholog. Większość z nich stanowiła zespół, który razem z Grażyną Biskupską zajmował się tymi najtrudniejszymi, najgroźniejszymi i brutalnymi sprawami. Podczas realizacji zdjęć wróciliśmy w wiele miejsc związanych z omawianymi śledztwami. Wykorzystaliśmy też rekonstrukcje, dzięki którym akcja każdego z odcinków jest dynamiczna, a historie opowiadane przez Grażynę Biskupską ożywają na ekranie.

Scenariusz: Dorota Danielak i Sambor Wilk
Reżyseria: Sambor Wilk
Producent: Dorota Danielak
Kierownik Produkcji: Magdalena Michalska

PREMIERA: „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” od 2 listopada o godz. 22:00, wyłącznie na CBS Reality.

 

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje