ATM grupa

MENU

Komiks – Superbohater PRL: nowy program dla Canal+ Discovery

Canal+ Discovery zaprasza na wyprawę do czasów, kiedy Tytus, Romek i A’Tomek, Kapitan Żbik, Kajko i Kokosz czy Yans byli bohaterami zbiorowej wyobraźni. W podróż w nie tak odległą przeszłość i spojrzenie na czasy PRL oczami twórców komiksów oraz ich postaci. Producentem oryginalnej serii dokumentalnej „Komiks – Superbohater PRL” jest ATM GRUPA.

W czasach, kiedy półki sklepowe świeciły pustkami, a w dusze obywateli wkradała się wszechogarniająca szarzyzna, to oni odrywali nas od marazmu codzienności i wprowadzali w barwny świat, bez potrzeby posiadania paszportu.
Każdy z odcinków to zupełnie inna opowieść – nie tylko osobiste losy autorów, ale także odmienne spojrzenie na ówczesną rzeczywistość oraz wspomnienia, które często mogą zaskakiwać. Bohaterami serii będą m.in. tak kultowe postaci jak: Papcio Chmiel, Szarlota Pawel, Janusz Christa, Tadeusz Baranowski czy Grzegorz Rosiński.

Serię otwiera odcinek „Papcio Chmiel”. Premiera 7 lipca (piątek) o 20.30 w Canal + i 11 lipca (wtorek) w Canal+ Discovery.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje