ATM grupa

MENU

To już 20 lat „Świata według Kiepskich”! Nowe odcinki wiosną na antenie Telewizji Polsat!

„Świat według Kiepskich” jest najdłużej emitowanym serialem na antenie Polsatu. Pierwszy odcinek kultowego sitcomu widzowie obejrzeli 16 marca 1999 r. Po latach, produkcja nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego! Perypetie mieszkańców osiedla Kosmonautów to jak zawsze mnóstwo szalonych pomysłów, komicznych i abstrakcyjnych sytuacji, a przede wszystkim solidna dawka humoru. W premierowych odcinkach Ferdek namówi Halinkę do podróży w alternatywną rzeczywistość, a w rodzinie Paździochów pojawi się nowy członek rodziny. Co jeszcze wydarzy się wiosną w serialu?

W kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ niespodziewanie pojawi się syn Paździocha – Janusz Marian Paździoch (Sławomir Szczęśniak). Obecność potomka Mariana zwiastuje nowe perypetie w kultowej kamienicy. Syn Paździocha zamiast z ojcem, bardzo dobrze zacznie dogadywać się z Heleną. Pojawienie się Janusza rozpocznie spekulacje i niepokój o testament Paździocha, a swoje trzy grosze dołoży Kiepski, który nie zamierza spoufalać się z nowym sąsiadem. Czy syn okaże się kopią Paździocha również pod względem charakteru? O tym przekonamy się niebawem na antenie Polsatu. Zmiany czekają również rodzinę Kiepskich. Halina postanowi raz na zawsze rozprawić się z nieróbstwem Ferdka. W poszukiwaniu straconego czasu przyjrzy się aktywnościom małżonka i dojdzie do zaskakujących wniosków. Jakby tego było mało, Halinka wejdzie w posiadanie dowodów rzeczowych potwierdzających niewierność Kiepskiego. Zrozpaczona postanowi skontaktować się z adwokatem w celu omówienia warunków rozwodu. Czy to koniec jednego z najbardziej trwałych małżeństw w historii polskich seriali?

Małżeństwo Jolasi i Waldusia również czeka mnóstwo perypetii. Jolasia oburzona brakiem ambicji małżonka postawi mu ultimatum. Przyparty do muru Walduś rozpaczliwie będzie poszukiwał pomysłu na życie. Z kolei synowa Ferdka zapragnie zostać modową youtuberką. Jolasia nie będzie potrafiła poradzić sobie z krytyką ze strony otoczenia. Na pomoc ukochanej ruszy Walduś wspólnie z Mariolką i Kopernikiem. W premierowych odcinkach będziemy również świadkami nauki języków obcych przez Boczka, podróży Kiepskich w alternatywną rzeczywistość oraz trzykrotnego porażenia piorunem Waldusia, który dzięki temu posiądzie moc zasilania energią wszystkiego dookoła. Wyjątkowy dar okaże się świetnym rozwiązaniem w czasie panującego w kraju kryzysu energetycznego.

W nowych odcinkach zobaczymy stałą obsadę serialu: Ferdka (Andrzej Grabowski), Halinkę (Marzena Kipiel-Sztuka), Mariolkę (Barbara Mularczyk-Potocka), Helenę Paździoch (Renata Pałys), Mariana Paździocha (Ryszard Kotys), Waldusia (Bartosz Żukowski) Jolasię (Anna Ilczuk), Kozłowską (Joanna Kurowska), Prezesa Kozłowskiego (Andrzej Gałła), Malinowską (Zofia Czerwińska), Badurę (Lech Dyblik) i innych.

Gościnnie pojawią się m.in. Michał Urbaniak, Katarzyna Kwiatkowska i Edyta Herbuś.

Producentem „Świata według Kiepskich” jest ATM GRUPA S.A. Serial reżyseruje Adek Drabiński, za scenariusz odpowiadają: Aleksander Sobiszewski oraz Katarzyna Sobiszewska.

Emisja najnowszego sezonu „Świata według Kiepskich” od 6 marca 2019 roku, w każdą środę o godzinie 20.00 na antenie Telewizji Polsat.

Fot. Grzegorz Gołębiowski

 

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje