ATM grupa

MENU

„W głębi lasu” nominowane do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2021!

Ogłaszano nominacje do 23. Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2021. O „polskiego Oscara” w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny powalczy nasza produkcja dla Netflixa „W głębi lasu”. Wielkie gratulacje dla aktorów, twórców i całej ekipy!

Orły 2021

Ponad 130 produkcji – a dokładnie 31 filmów fabularnych, 83 dokumenty i 19 seriali – znalazło się na tegorocznej liście produkcji kandydujących do Polskich Nagród Filmowych.

Z powodu pandemii Polska Akademia Filmowa wydłużyła okres kwalifikowania produkcji o dwa miesiące (do 28 lutego 2021). Ponadto, po raz pierwszy w ponad dwudziestoletniej historii Orłów, do konkursu dopuszczono filmy, które planowały dystrybucję w kinach, ale ze względu na ich zamknięcie swoją premierę oraz co najmniej 7-dniowe rozpowszechnianie miały na platformach VOD dostępnych w Polsce w okresie zamknięcia kin.

Zwycięzców Polskich Nagród Filmowych 2021 poznamy na przełomie maja i czerwca. Natomiast, 20 maja zostanie ogłoszony laureat ORŁA za całokształt twórczości.

O serialu „W głębi lasu”

„W głębi lasu” to historia pełna tajemnic, a ich rozwiązania poszukują Grzegorz Damięcki, Hubert Miłkowski oraz Agnieszka Grochowska i Wiktoria Filus, wcielający się w role Pawła Kopińskiego i Laury Goldsztajn.

Bohaterowie osadzeni są w dwóch wymiarach czasowych: 2019 oraz 1994 roku. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Sześcioodcinkową produkcję wyreżyserowali Leszek Dawid i Bartosz Konopka, a autorem serialowych zdjęć jest Paweł Flis.

Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje