ATM grupa

MENU

„Drogi Wolności”: Ukazuje się pierwszy numer „ISKRY”!

Już w najbliższą niedzielę Widzowie TVP 1 obejrzą 3. odcinek serialu „Drogi Wolności”.

Jest koniec października 1918 roku. Na starym strychu krakowskiej kamienicy działa już redakcja tygodnika „ISKRA”. Jego redaktor naczelna, Alina Biernacka (Katarzyna Zawadzka), wystaje na korytarzach magistratu, próbując znaleźć dojście do posła Wincentego Witosa, przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej. Początki nie są dla niej łatwe, a rozdawany próbny numer nie znajduje wielu zwolenników. Na Alinę zwraca jednak uwagę korespondent Rudolf Katzner (Mirosław Haniszewski), mający słabość do młodych kobiet parających się piórem.

Gazeta od początku boryka się z wieloma kłopotami. Właściciel papierni, Karol Doster (Mateusz Janicki), z dnia na dzień zrywa zamówienie. Nowe kobiece pismo jest też nie w smak wydawcy „Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, Henrykowi Dembińskiemu. Jakby tego było mało, znika najmłodsza z sióstr, Lala (Julia Rosnowska)…

Gdy wydaje się, że katastrofa jest bliska, Kraków jako jedno z pierwszych miast wyzwala się spod władzy zaborcy. Siostry Biernackie dostają też nieoczekiwaną pomoc i 11 listopada ukazuje się pierwszy numer „Iskry”!

Odcinek 3. „Herbata z cukrem” w niedzielę, o 20.10 w TVP 1.

Fot. TVP 1/Anna Gostkowska

 

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje