ATM grupa

MENU

„Czarna domena” – nowy serial ATM Grupy dla CANAL+

Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość… Poznaj ciemną stronę Internetu! Oglądaj „Czarną domenę”, nowy serial utrzymany w reportażowo-dokumentalnej stylistyce.

O serialu

Naczelną ideą „Czarnej domeny” jest uświadomienie odbiorcom, że w zasadzie każda osoba na świecie jest podatna na cyfrowe niebezpieczeństwa i nie ma regionu wolnego od najgorszych wirtualnych praktyk.

Niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy, za każdym razem, kiedy nawiązujemy połączenie z Internetem, jesteśmy narażeni na takie samo niebezpieczeństwo.

Również w Polsce, niczym w soczewce, możemy dostrzec wielość niepokojących tendencji. Polacy skwapliwie i skrupulatnie przenieśli bowiem światowe trendy na nasze lokalne podwórko.

Twórcy „Czarnej domeny” próbują dotrzeć do ludzi i miejsc związanych z kulisami działania Internetu oraz poruszają takie kwestie, jak „patotreści”, hejt i mowa nienawiści, chaos informacyjny, czy pornografia. Rozmawiają z hejterami, którzy wiodą ustabilizowane rodzinne życie, odwiedzają parki serwerowe – stanowiące oś kontroli przesyłanych treści, śledzą kolejne etapy powstawania i rozpowszechniania fake news’ów, a także zastanawiają się, w czym tkwi fenomen zjawiska patostreamingu

W „Czarnej domenie” przyglądamy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.

Premierowy odcinek

Pierwszy odcinek „Czarnej domeny” to opowieść o patostreamingu. Badania wskazują, że 37% polskich nastolatków w wieku 13-15 lat miało w Internecie styczność z materiałami prezentującymi przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną, libacje alkoholowe, poniżanie osób trzecich, czy zażywanie narkotyków. Tak zwane „patotreści” niemal połowa z nich oglądała przynajmniej raz w tygodniu. Aż dwóch na pięciu ankietowanych nastolatków nigdy nie rozmawiało o tym problemie z jakąkolwiek osobą dorosłą.

W odcinku zostanie przedstawiona sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych i bulwersujących duetów patostreamerów: Rafatusa i Marlenki. Dodatkowo widzowie poznają postać dynamicznie zdobywającego popularność piosenkarza Cypisa, a poprzez zakreślenie portretu Gracjana Roztockiego, producenci pokażą ulotność i cenę zdobytego w Internecie rozgłosu.

Twórcy

Producent kreatywny: Krzysztof Jakubowski

Reżyseria: Matej Bobrik, Wojciech Pitala, Krzysztof Jakubowski

Producent wykonawczy: ATM Grupa S.A.

EMISJA: „Czarną domenę” oglądaj w każdy poniedziałek o godz. 22.30 na CANAL+ i CANAL+ 4 K.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje