ATM grupa

MENU

Black Photon – ATM Grupa przedstawia swoje „najmłodsze dziecko”!

Informacja prasowa

Jak podaliśmy w ostatniej informacji prasowej, w portfolio ATM Grupy pojawiła się nowa spółka.
„Po wielomiesięcznych przygotowaniach z nieukrywaną dumą uruchamiamy spółkę Black Photon” – mówi prezes ATM Grupy, Andrzej Muszyński.

Black Photon zajmować się będzie szeroko rozumianymi usługami postprodukcji filmowej
i telewizyjnej klasy PREMIUM – doskonale uzupełniając istniejące już zasoby spółki ATM System, powiększając jednocześnie obszary działalności o kompletną obsługę postprodukcyjną najbardziej wymagających projektów – Black Photon już nawiązuje współpracę z podmiotami zagranicznymi. Unikatowe rozwiązania technologiczne – autorskie oprogramowanie, nowoczesna sala kinowa wyposażona m.in. w laserowy projektor RGB klasy premium, bezpieczeństwo przechowywania, zarządzania i transferu danych oraz najwyższy komfort pracy – to kluczowe założenia jakościowe spółki.

Black Photon jest wspólnym przedsięwzięciem ATM System (przedstawicielem z ramienia spółki jest Andrzej Hajdaniak) oraz spółki Lazy Robot – reprezentowanej przez Kamila Rutkowskiego, Macieja Mikę i Michała Krajewskiego. Zarządzać spółką będą Hajdaniak i Rutkowski.

KAMIL RUTKOWSKI

W branży filmowej pracuje od 2003 roku. Zaczynał jako grafik komputerowy, a następnie zajął się rozwojem technologicznym w firmie The Chimney Pot, by w 2012 roku zostać przewodniczącym międzynarodowej grupy Digital Intermediate w ramach The Chimney Pot Group.

W 2013 roku został współtwórcą i współwłaścicielem DI Factory. Jest twórcą takich serwisów, jak: DI Library, DI KDM i DI View, wspierających procesy obsługi filmów fabularnych i reklam.

Równolegle do działań w DI Factory, założył polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers), którego jest przewodniczącym. W 2018 roku założył także Komitet Techniczny do spraw Kinematografii w Polskim Komitecie Normalizacyjnym (PKN), którego jest przewodniczącym.

Pracował przy ponad 200 (polskich i zagranicznych) pełnometrażowych filmach fabularnych zarówno współczesnych, jak i rekonstruowanych, m.in.: „Ida”, „Loving Vincent”, „Ikar”, „Zimna wojna”, „Sala samobójców”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”. A także przy wielu serialach premium, jak: „1983”, „Rojst”, „Wataha”, „Ślepnąc od świateł”, „Nielegalni”, „W głębi lasu”.

Wielokrotnie prezentował swoje osiągnięcia na międzynarodowych sympozjach, takich jak New York Film School (Nowy Jork), FMX (Stuttgart), InsightOut (Berlin), IDIFF (Paryż), Camerimage (Bydgoszcz).

W 2020 roku Rutkowski, Mika i Krajewski, którzy tworzyli trzon technologiczny DI Factory, odeszli
z firmy i założyli spółkę Lazy Robot.

Lazy Robot to młoda firma, ale już z doświadczeniem. Jej członkowie mają od 8 do 17 lat doświadczenia w branży filmowej i reklamowej. Celem firmy jest tworzenie startupów technologicznych, głównie branży audio-video. Lazy Robot będzie rozwijać swoje autorskie pomysły i szukać nowych rozwiązań, wspierających procesy filmowe.

ANDRZEJ HAJDANIAK

Z branżą telewizyjną i filmową związany od ponad 25 lat. Swoje pierwsze kroki stawiał w Telewizji Wisła – pierwszej w kraju i trzeciej w Europie prywatnej stacji telewizyjnej, która użyła cyfrowego systemu przesyłania sygnału MPEG-2. W telewizji Wisła zajmował się technikami emisyjnymi, studyjnymi oraz reporterskimi. W 1998 roku rozpoczął pracę w firmie BETA TV, specjalizując się w projektowaniu oraz wdrażaniu dużych instalacji telewizyjnych na terenie kraju. Od roku 2007 nieprzerwanie związany z ATM System jako Członek Zarządu Spółki w randze Prezesa oraz Wiceprezesa.

ATM System jest obecnie najbardziej rozpoznawalną firmą w kraju w zakresie serwisów sprzętowych, w szczególności telewizyjnych i filmowych. Posiada cztery wozy realizacyjne, zbudowane w latach 2009-2019, setki nowoczesnych kamer, szeroki przekrój obiektywów, zaplecze postprodukcyjne, duże zasoby sprzętu oświetleniowego, sprawinie funkcjonujące własne zaplecze serwisowe, świadczy również usługi serwisu światłowodowego. Swoimi zasobami spółka kompleksowo obsługuje kilkanaście projektów jednocześnie, nie tylko telewizyjnych czy fabularnych. W swoim portfolio posiada również liczne imprezy międzynarodowe, rangi Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Światowe GP oraz wiele innych.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje