Rzucili wygodne życie w Polsce, by zrobić coś niezwykłego… „Dla siebie, dla świata”

 

Pasja, zaangażowanie, nieustępliwość, konsekwencja. To cechy tych, którzy potrafią rzucić wygodne życie w Polsce, by zrobić coś niezwykłego – dla siebie, dla świata… 

O programie

W ramach ośmioodcinkowej serii dokumentalnej „Dla siebie, dla świata” poznamy inspirujące historie ludzi, którzy na krótko lub na dłużej zostawili swój kraj, pracę, czasami rodzinę, poświęcili swój czas, a nawet prywatny majątek, aby pomagać potrzebującym. Będziemy towarzyszyć im w ich pracy, poznamy społeczności, którym pomagają. Dowiemy się, jak mieszkają i żyją z dala od domu. Poznamy też ludzi, którzy wspierają ich dążenia tu w Polsce. Zapytamy, jak rzeczywistość zweryfikowała ich wyobrażenia o danym kraju i problemie. Dowiemy się z jakimi przeszkodami i trudnościami spotkali się na miejscu. Zobaczymy uśmiech i łzy, zwątpienie i nadzieję. Wkroczymy w świat, w którym często drobny gest czy dobre słowo jest więcej warte niż góry złota.

Pomoc potrzebującym to nie tylko praca, bądź pasja. To przede wszystkim misja. Nauczanie i dożywianie dzieci w Kenii, budowa szkół w Nepalu, kopanie studni w Tanzanii, opieka nad sierotami w Ugandzie, wsparcie dla najuboższych w Rumunii… Każda inicjatywa się liczy.

Co poświęcili bohaterowie, by pomóc drugiemu człowiekowi? Dlaczego zdecydowali się to zrobić?

Misja spełnia często dwa zadania: wspiera potrzebujących, ale pozwala też spełnić siebie, odnaleźć sens własnego życia, osiągnąć osobisty sukces. Działalność charytatywna nie przynosi sławy ani bogactwa. Jedyną zapłatą za trud włożony w niesienie pomocy, to satysfakcja, która jest największą nagrodą dla wolontariuszy.

PREMIERA: CANAL+ DISCOVERY w każdy wtorek, od 12 września o godzinie 21:40.

Reżyseria: Dominika Roman, Tomasz Bardorsch

Kierownictwo produkcji: Zuzanna Małycha, Maciej Wójcicki

Producent: Dorota Danielak

Producent wykonawczy: Krzysztof Jakubowski (ATM GRUPA S.A.)

Emisja: Canal+ Discovery

Gatunek: Program dokumentalny

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: