To już oficjalne! Powstanie drugi sezon serialu „Breslau”. Produkcję dla Disney+ ponownie zrealizuje ATM Grupa.
W nowym sezonie Franz Podolsky zostaje niespodziewanie zwolniony z więzienia i mimowolnie wciągnięty w śledztwo dotyczące morderstwa kobiety. Sprawa wydaje się powiązana z dochodzeniem, którego komisarz nie zdołał rozwiązać przed laty.
Do swoich ról powrócą m.in. Tomasz Schuchardt, Adam Bobik, Agata Kulesza, Ireneusz Czop i Przemysław Bluszcz.
Disney+ kontynuuje historię „Breslau”
„Breslau” zadebiutował na Disney+ we wrześniu 2025 roku jako pierwsza polska produkcja oryginalna platformy. Ośmioodcinkowy serial kryminalny przeniósł widzów do Breslau (dzisiejszego Wrocławia) w 1936 roku. W cieniu przygotowań do XI Igrzysk Olimpijskich komisarz Franz Podolsky prowadził śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa, które mogło zagrozić wizerunkowi III Rzeszy i zakłócić wielkie sportowe wydarzenie.
W rolę Franza Podolskiego wcielił się Tomasz Schuchardt. W obsadzie znaleźli się również m.in. Sandra Drzymalska, Ireneusz Czop, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Adam Bobik, Karolina Gruszka, Jakub Sierenberg, Bartłomiej Deklewa oraz Piotr Janusz.
Za reżyserię serialu odpowiadał Leszek Dawid, scenariusz stworzyli Magdalena Żakowska i Bartosz Janiszewski, a producentem była ATM Grupa.
Sukces pierwszego sezonu
„Breslau” spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów, jak i branży. W 2025 roku serial zdobył główną nagrodę w kategorii Best CEE TV Series podczas NEM Zagreb – jednego z najważniejszych wydarzeń branży audiowizualnej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Serial był także nominowany do 28. Polskich Nagród Filmowych ORŁY, nazywanych „polskimi Oscarami”, w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny.
Decyzja o realizacji drugiego sezonu to kolejny sygnał, że Disney+ konsekwentnie rozwija ofertę polskich produkcji oryginalnych.
„Bardzo wierzymy w potencjał polskiego rynku oraz istotną rolę, jaką odgrywają na nim lokalne produkcje. Ogłoszone dzisiaj tytuły doskonale uzupełnią naszą globalną ofertę, odpowiadając jednocześnie na oczekiwania widzów. Współpraca z gronem wybitnych polskich twórców – cenionych w branży za kreatywność i najwyższy poziom artystyczny – jest niezwykle inspirująca”, mówi Angela Jain, szefowa oryginalnych produkcji Disney+ w regionie EMEA.
Więcej informacji dotyczących drugiego sezonu „Breslau” poznamy wkrótce.