ATM grupa

MENU

„Breslau” – tym serialem rozpoczynamy współpracę z DISNEY+!

Wystartowały zdjęcia do serialu „Breslau” – pierwszej polskiej produkcji oryginalnej Disney+, a zarazem pierwszego wspólnego projektu ATM Grupy, producenta serialu, z tą platformą streamingową o globalnym zasięgu. Liczymy na to, że będzie to udana współpraca!

O serialu

„Breslau” (tytuł roboczy) to ośmioodcinkowy serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w 1936 roku we Wrocławiu (ówczesnym Breslau). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki temu serialowi nasza bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szerszamówi Magdalena Cieślak, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Reżyserem serialu jest Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Tomasza Schuchardta („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agatę Kuleszę („Róża”, „Ida”) i Sandrę Drzymalską („IO”, „Filip”).

Producentem serialu jest ATM Grupa.

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt dla mediów: marta.szafranska@disney.com

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje