ATM grupa

MENU

„Złoto Bałtyku 3” od 23 marca w telewizji HISTORY!

Bałtyckie dno skrywa skarb, za którym podążają najwytrwalsi poszukiwacze. Bursztyn to dla jednych pasja, a dla innych szansa na przeżycie… Ekipa ATM Grupy już po raz trzeci wybrała się na północ, by podejrzeć, jak zdobywa się bałtyckie złoto. Trzeci sezon „Złota Bałtyku” już od 23 marca w telewizji History!

O programie

W trzeciej serii programu „Złoto Bałtyku” powracamy do bohaterów, których znamy już z poprzednich sezonów. Jak potoczyły się ich losy?
Krzysiek i ekipa znaleźli nową działkę do przekopania – czy ta lokalizacja okaże się szczęśliwsza? Tomek, po zdobyciu rekordu Guinnessa za największą rzeźbę z bursztynu – Tytanica (największego Titanica z bursztynu), staje przed coraz poważniejszymi wyzwaniami. Benedykt pożegnał się z kutrem HEL-6, teraz jego załoga pływa nową jednostką, przemierzając wody Zatoki Gdańskiej. Do naszego grona dołącza Przemek – znawca bałtyckiego dna, nurek serwisujący niewielkie jednostki pływające, poszukujący zerwanych kotwic i bursztynu!
Nasza kamera towarzyszy poszukiwaczom na lądzie podczas przekopu działki u Krzyśka, nocą na brzegu morza podczas połowów Tomka i ekipy, w pracowniach wytrawnych bursztynników, na pokładzie nowego kutra WŁA-33 szypra Benedykta, a – w tym sezonie – także pod wodą! Wraz z nowym bohaterem – Przemkiem, nurkiem eksplorującym bałtyckie dno, który przecina morskie głębiny wiązką światła laserowego, by dotrzeć tam, gdzie żaden z poszukiwaczy jeszcze się nie odważył.
„W najnowszym sezonie programu zobaczymy, jak bogaty i zróżnicowany jest świat naszych poszukiwaczy, przed którymi stoją nowe wyzwania. Tomek pracuje nad kolejnym międzynarodowym projektem – szejk z Kataru zamawia u niego mapę swojego kraju, która musi być wykonana z najlepszego surowca. Z doświadczenia Tomka korzysta Marta, której specjalnością jest tworzenie nowoczesnej biżuterii z bursztynu i drewna, która znajduje kupców na całym świecie. Nie zabraknie oczywiście tego, co nasi widzowie najbardziej cenią w tej serii – poszukiwań Złota Bałtyku. Ekipa Krzyśka eksploruje nowe pola wydobycia, a on sam przyznaje, że jeszcze mocniej owładnęła nim bursztynowa gorączka. Benedykt i Małgorzata mają wzmocnioną ekipę i odnowiony kuter, co pozwoli im na odważniejsze morskie eskapady po bursztyn. Poznajemy także nowicjuszy, którzy dopiero złapali bakcyla poszukiwań”, mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

 

Premiera: 23 marca 2021
Emisja: wtorek, godz. 21:00, HISTORY. Seria składa się z pięciu odcinków.

Twórcy programu

Scenariusz i reżyseria: Sambor Wilk

Kierownik produkcji: Zuzanna Małycha

II Kierownik produkcji: Zofia Krajewska

Montaż: Maciej Szydłowski PSM, Maciej Walentowski

Oprawa graficzna: EPICKI Maciej Białobrzeski

Producent kreatywny: Dorota Danielak

Producent nadzorujący: Krzysztof Jakubowski  (ATM Grupa S.A.), Agnieszka Kubiak (A+E Networks)

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje