ATM grupa

MENU

Tak powstało studio „Music Race” w filmie „Ostra”! Zobacz zdjęcia

Trwają zdjęcia do filmu „Jak zostać gwiazdą” (roboczy tytuł „Ostra”), pierwszej własnej produkcji fabularnej ATM Grupy.

– „Ostra” jest fabularną odpowiedzią na zainteresowanie takimi zjawiskami jak sława, popularność, talent – tłumaczy Robert Wieczorek, producent kreatywny filmu. – Motyw „zaistnienia” w mediach jest wyjątkowo silnym socjologicznym trendem dzisiejszych czasów. Ogromna popularność Facebook’a, czy rosnąca ilość amatorskich filmów zamieszczanych na YouTube, udowadniają jak silną ludzką potrzebą jest chęć zaprezentowania siebie, swoich umiejętności lub choćby tylko swoich opinii jak najszerszemu gronu odbiorców, tylko po to żeby zyskać ich zainteresowanie i akceptację czyli tak upragnionych „followersów” i ich „lajki”.

Akcja „Jak zostać gwiazdą” rozgrywa się m.in. na planie telewizyjnego show „Music Race”. Na potrzeby filmu w jednym ze studiów, należących do ATM Studio, została wybudowana dekoracja, która wygląda jak profesjonalne studio telewizyjne. Wchodząc tam ma się wrażenie, że właśnie rozpoczęliśmy nagrania do nowego talent show.

– Mamy bogate doświadczenie w realizacjach programów telewizyjnych, takich jak „Joker”, „Hipnoza”, czy „Koło Fortuny”, co wykorzystaliśmy przy produkcji filmu – mówi Jadwiga Dziuma, kierownik produkcji „Jak zostać gwiazdą”. – Kompletując ekipę postawiliśmy na współpracę z profesjonalistami z branży telewizyjnej – dodaje.

Sceny w studio realizowane są równolegle przez dwie ekipy: filmową i telewizyjną. To łącznie około stu osób!

Za budowę dekoracji odpowiada Michał Białousz – scenograf, który ma na swoim koncie takie produkcje jak „Twoja Twarz brzmi znajomo”, „Taniec z gwiazdami”, czy telewizyjne koncerty plenerowe.

Nad pracą kamer filmowych czuwa operator obrazu – Witold Płóciennik, który jednocześnie współpracuje z realizatorem wizji – Maciejem Parulskim. Do realizacji telewizyjnej wykorzystujemy najnowszy wóz HD, który ma możliwość realizacji w formacie 4K.

W filmowym studio „Music Race” wykorzystujemy światło efektowe oraz ekrany ledowe (za obsługę multimediów odpowiada firma Ves), na których pojawiają się wizualizacje graficzne, indywidualnie zaprojektowane do każdego utworu wykonywanego przez Ostrą.

Aż szkoda, że po kilku dniach zdjęć to wszystko zostanie zdemontowane…

O filmie „Ostra”

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz („Być jak Kazimierz Deyna”, „M jak miłość” – serial TV, „Na dobre i na złe” – serial TV)

Scenariusz: Piotr Jasek, Julia Kamińska, Wojciech Nerkowski

Producent kreatywny: Robert Wieczorek

Zdjęcia: Witold Płóciennik

Obsada: Katarzyna Sawczuk („Belfer” – serial TV, „Miasto 44”), Maciej Zakościelny („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”), Anita Sokołowska („Testosteron”, „Przyjaciółki” – serial TV), Julia Kamińska („Narzeczony na niby”, „Wkręceni”), Tomasz Karolak („Planeta Singli” 1-3, „Listy do M.” 1-3, „7 uczuć”), Maria Pakulnis („Planeta Singli 3”, „Powiedz TAK!” – serial TV), Urszula Dudziak, Krzysztof Ibisz („Wkręceni 2”), Wojciech Solarz („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Bogowie”), Barbara Wypych („Kruk. Szepty słychać po zmroku” – serial TV, „Rojst” – serial TV), Adrian Majewski, Michał Piprowski

Gatunek: komedia/ obyczajowy

Produkcja: Polska 2019

Producent: ATM Grupa

Premiera: 2020 rok

Dystrybutor: Kino Świat

Galeria zdjęć

zdjęcia: Anna Gostkowska
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy