ATM grupa

MENU

Świat według Kiepskich

Reżyseria: Patrick Yoka, Adek Drabiński (od odc. 529)

Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska, Patrick Yoka, Adek Drabiński

Producent wykonawczy: ATM GRUPA S.A.

Emisja: Telewizja POLSAT, środa, godz. 20.00

W rolach głównych: Andrzej Grabowski (Ferdynand Kiepski), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina Kiepska), Barbara Mularczyk (Mariola Kiepska), Bartosz Żukowski (Waldek Kiepski), Anna Ilczuk (Jolasia), Dariusz Gnatowski (Boczek), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa), Andrzej Gałła (Kozłowski), Joanna Kurowska (Kozłowska), Zofia Czerwińska (Malinowska), Henryk Gołębiewski (Bocian), Marek Pyś (Stasiek), Andrzej Kłak (Mikołaj Kopernik) i inni.

Opis

Ponad 18 lat temu, we Wrocławiu, w kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ pojawiła się zupełnie przeciętna rodzina i tak zaczął się niezwykły serial „Świat według Kiepskich”, pokazujący w bardzo krzywym zwierciadle polską rzeczywistość. Głową rodziny jest Ferdynand, jego szyją Halina, są też dzieci – Walduś i Mariolka. Po latach dołączyła do nich Jolasia, żona Waldusia przywieziona z Ameryki.

Bezpośrednimi sąsiadami Kiepskich, z którymi łączy ich wspólne WC i szereg absurdalnych historii, są Paździochowie i Arnold Boczek. Jakiś czas później dołączyli do nich inni. Coraz częściej mieszkańców kamienicy można spotkać w sklepie Malinowskiej lub na złomowisku u Badury. Systematycznie kamienicę odwiedza również sam prezes Kozłowski.

Ulubionym zajęciem Ferdka jest przesiadywanie przed telewizorem, a jego maksyma życiowa to: „co by tu zrobić, żeby zarobić, a się nie narobić”. W swoim jałowym życiu Kiepski robił różne rzeczy: bił magistrów za pieniądze, hodował śpiewającą kapustę, był bioenergoterapeutą i jasnowidzem, kreatorem mody, produkował pizzę, otworzył supermarket i założył sex telefon. Był też strażakiem, który gasił pożary i ratował ludzi z płonącej kamienicy – ich kamienicy.

Niesłabnąca popularność serialu, rekordy oglądalności, liczne nagrody, uwielbienie widzów –  to niezaprzeczalny sukces Kiepskich. Ewenementem na skalę światową jest także liczba odcinków produkcji – jesienią 2016 r. widzowie obejrzeli 500.! Jest to liczba, jakiej nie osiągnął żaden sitcom na świecie!

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Nagrody

Obrazek Nagrody
2014
Telekamery 2014  – nominacja w kategorii serial
Obrazek Nagrody
2014
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych): Niebieski Granat dla najlepszego serialu sezonu i Kryształowe Granaty dla najkomiczniejszych aktorów sezonu -Marzeny Kipiel-Sztuki i Ryszarda Kotysa
Obrazek Nagrody
2002
Telekamera Tele Tygodnia w kategorii: serial komediowy
Poleć znajomemu: