ATM grupa

MENU

Gra w ciemno

Scenariusz: Okił Khamidov

Reżyseria: Okił Khamidov

Kierownik produkcji: Przemysław Kmiotek

Emisja: Telewizja Polsat (2005-2007)

Opis

„Gra w ciemno” to teleturniej wiedzy ogólnej, w którym gracz do końca nie wie, ile pieniędzy udało mu się zgromadzić. Za to widz wie wszystko!

W tym programie liczy się nie tylko wiedza, ale i dusza hazardzisty.
Uczestnik dokonuje wyboru spośród ponumerowanych kopert, które leżą przed nim na stole. Wewnątrz każdej z nich znajdują się czeki o nominale od 0 do 1000 euro. Czasem jednak zamiast pieniędzy są tam tzw. „minusy”, które powodują odjęcie uczestnikowi od 50 do 100 % wartości wszystkich kwot, które uda mu się zgromadzić.

Podczas gry zawodnik musi odpowiedzieć na pięć pytań, wybierając za każdym razem spośród kilku podanych wariantów.

Jeśli udzieli błędnej odpowiedzi – jedna z wybranych wcześniej kopert zostaje bezpowrotnie zniszczona, a jeżeli trafnej – koperta staje się własnością gracza, a prowadzący proponuje mu jej wymianę na określoną kwotę, której wielkość może podwyższać według swojego uznania bez względu na faktyczną zawartość koperty.
Stawka jest więc wysoka, a ryzyko ogromne.
Pełny obraz wygranej mają jedynie widzowie przed telewizorami. Wszystkie informacje dotyczące kwot na koncie grającego oraz tych, które znajdują się w zaklejonych kopertach wyświetlane są cały czas na ekranach odbiorników. Uczestnicy o wysokości zgromadzonych pieniędzy dowiadują się dopiero w finale teleturnieju.
Program emitowany był na antenie Telewizji Polsat w latach 2005 -2007 w porze największej oglądalności i osiągał bardzo dobre wyniki, które dały mu pierwsze miejsce wśród wszystkich emitowanych przez polskich nadawców teleturniejów. Na przestrzeni lat „Gra w Ciemno” została sprzedana do 4 zagranicznych stacji (Mediaset we Włoszech, Mega channel w Grecji, TVE w Hiszpanii, Ceska Televize w Czechach), a jej opcje zostały wykupione przez kilkanaście krajów na świecie.
Polską edycję programu prowadził Krzysztof Ibisz – jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów telewizyjnych.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: