ATM grupa

MENU

Drunk history – pół litra historii

Reżyseria: Jan Macierewicz (1. i 2. sezon) i Bartosz Prokopowicz (1. sezon)

Scenariusz: Michał Wójcik, Łukasz Sychowicz, Wiktor Prokopowicz, Jędrzej Napiecek, Paweł Chilczuk

Producent wykonawczy: Magdalena Zielska

Producent nadzorujący: Katarzyna Burzawa (ATM GRUPA)

Kierownik produkcji: Monika Gorczyńska

Zdjęcia: Jeremi Prokopowicz, Mikołaj Syguła, Michał Nowakowski

Scenografia: Dorota Rakowiecka, Paweł Baryła

Kostiumy: Natalia Data

Charakteryzacja: Natalia Schabowska, Marzena Kijak, Joanna Minkiewicz

Emisja: Comedy Central. Pierwszy sezon: od 12 października 2017 r. o godz. 22.00. Drugi sezon: od 5 listopada 2018 r. (od poniedziałku do czwartku)

W rolach narratorów wystąpili: Joanna Kołaczkowska, Bartłomiej Kasprzykowski, Renata Dancewicz, Maciej Dąbrowski, Katarzyna Kołeczek, Leszek Lichota, Tomasz Zimoch, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Warnke, Ryszard Kalisz, Tomasz Karolak

Opis

Znani i lubiani aktorzy, komicy, influencerzy przybliżą ciekawe historie z dziejów naszego kraju. Zanim jednak rozpoczną opowieść, uraczą się odrobiną ulubionego alkoholu. Wcielając się w rolę narratora odkryją, że znane im dobrze historie przez dno kieliszka prezentują się odrobinę inaczej. Lekko rozmytą z oczywistych względów fabułę opowiadań zobrazują inscenizacje, w których również wystąpią znane postaci polskiego show biznesu.

Formuła programu polega na tym, że popularne polskie gwiazdy piją drinki przed kamerami. Będąc pod lekkim wpływem alkoholu uczestnicy show odtworzą dzieje państwa i narodu polskiego, a widzowie obejrzą ich opowieści w postaci scenek, odegranych przez aktorów w strojach z tamtej epoki. Wszystkie kwestie wypowiadane są przez gwiazdę, a sami aktorzy naśladują je ruchem ust. Widzowie w serialu poznają m.in. historie kasiarza Szpicbródki i polskiej Mata Hari oraz dowiedzą się o nietypowej pasji Józefa Piłsudzkiego. W „Drunk History – Pół litra historii” udział wezmą aktorzy, celebryci, influencerzy oraz gwiazdy kabaretu i stand-upu. W roli narratorów widzowie zobaczą m.in.: Joannę Kołaczkowską, Bartłomieja Kasprzykowskiego, Renatę Dancewicz, Macieja Dąbrowskiego, Katarzynę Kołeczek, Leszka Lichotę, czy Tomasza Zimocha. W postaci historyczne wcielą się natomiast m.in.: Piotr Cyrwus, Rafał Mohr, Mirosław Baka i Katarzyna Kwiatkowska. Polska wersja „Drunk History” jest oparta na amerykańskim formacie o tym samym tytule, który w Comedy Central zadebiutował w 2008 r. Format był realizowany na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Argentynie i na Węgrzech.

Producentem wykonawczym „Drunk History” jest ATM GRUPA.

 

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: