ATM grupa

MENU

Awantura o kasę

Scenariusz: Patrick Yoka, Okił Khamidov

Reżyseria: Okił Khamidov

Producent: Paweł Janosik

Emisja: TV Polsat (2002-2005)

Opis

„Awantura o kasę” jest teleturniejem wiedzy ogólnej, w którym nie ma górnej i ostatecznej granicy wygranej pieniężnej. Zawodnicy mogą grać tak długo, dopóki nie znajdą swojego pogromcy. Gra składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich rywalizują ze sobą trzy czteroosobowe zespoły. Po wylosowaniu kategorii przez prowadzącego, którym jest popularny prezenter telewizyjny, trzykrotny zdobywca Wiktorów oraz Telekamery – Krzysztof Ibisz, każdy zespół bierze udział w licytacji. Ma ona na celu wyłonienie drużyny, która będzie miała prawo odpowiadać na pytanie. Licytacje są zażarte. Toczą się do momentu, aż któraś z drużyn skapituluje lub… zabraknie jej pieniędzy. Ten etap ma dwie, wyraźnie rozdzielone od siebie rundy i trwa aż do bankructwa dwóch z trzech zespołów, lub do zadania 6 pytań i przeprowadzenia 6 kolejnych licytacji.

W drugim etapie biorą udział zwycięzcy etapu pierwszego oraz drużyna, która wygrała poprzedni odcinek, tzw. mistrzowie. Zasady gry w obu etapach są podobne. Zespół, który przegrywa, odchodzi z gry jedynie z kwotą zgromadzoną na swoim koncie. Może też przegrać wszystko, jeśli podczas licytacji doprowadzi stan swego konta do bankructwa. Poza pieniędzmi można także wygrać nagrodę rzeczową lub niespodziankę znajdującą się w tzw. czarnej skrzyni. W każdej chwili dowolny zespół może zagrać „va banque” stawiając na szali wszystkie swoje pieniądze. Licytacja w tym momencie się kończy. W przypadku złej odpowiedzi zespół grający „va banque” bankrutuje i odpada z gry z niczym.

„Awantura o kasę” przebojem weszła na polski rynek jesienią 2002. Nadawana w TV Polsat w najtrudniejszym paśmie emisyjnym (między godz.19 a 20, w tradycyjnym czasie oglądania przez Polaków programów informacyjnych) zdobyła ponad 20% udział w rynku.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X