ATM grupa

MENU

„Więzienie kobiet” od 9 maja w Polsat Cafe!

Od 9 maja Polsat Cafe rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego „Więzienie kobiet”, wyprodukowanego przez ATM Grupę. Bohaterkami 9-odcinkowej serii są kobiety skazane na karę pozbawienia wolności. Widzowie zobaczą, jak wygląda ich życie za kratami.

O serialu

Reżyserka dokumentu, Athena Sawidis, razem z kamerą zagląda do zakładów karnych, w których karę więzienia odbywają kobiety. Osadzone popełniły różne przestępstwa: od kradzieży i paserstwa, po zabójstwo. Poznajemy osadzoną, która pod wpływem alkoholu zabiła przyjaciela, inną, która dopuściła się rozboju, czy młode dziewczyny, które odsiadują wyroki za kradzież…

Serial pokazuje, jak wygląda ich życie w zakładzie karnym, czym się zajmują, o czym rozmawiają, jakie są ich marzenia i plany po odbyciu kary. Czy odczuwają wyrzuty sumienia z powodu tego, co zrobiły? Jak sobie z tym radzą?

Osadzone próbują normalnie żyć mimo odosobnienia: spotykają się na rozmowach przy kawie, robią makijaż, farbują włosy. Kłócą się, świętują urodziny, zwierzają się sobie, żartują z siebie i płaczą. W celach aż buzuje od emocji – tych dobrych i tych złych. Wszystkie mają świadomość, ile straciły, że zawiodły swoich bliskich, że nie odbywają kary za nic. Odosobnienie uczy je także doceniać przywilej pracy płatnej.

W serialu zobaczymy również kobiecą służbę więzienną: oddziałowe, wychowawczynie, psycholożki, które zajmują się osadzonymi.

„Realizację takiego serialu jak Więzienie kobiet nie da się porównać do pracy nad typowym serialem dokumentalnym – mówi Athena Sawidis. – I nie chodzi tu wcale o miejsce realizacji, lecz o bohaterki, skazane na karę pozbawienia wolności kobiety. Mając na uwadze, że z każdą z nich wiąże się jakaś życiowa tragedia, ich samych, ich najbliższych, ich ofiar, musimy w kontakcie z nimi wykazać się szczególną ostrożnością. Nasze bohaterki muszą nam zaufać, że nie będziemy ich oceniać ani piętnować. I tylko takie zaufanie i dotrzymywanie zasad naszej z nimi współpracy gwarantuje to, że biorą udział w tym projekcie. Wiedząc, że widzimy w nich nie tyle przestępcę, ile człowieka, który się pogubił, otwierają się i wpuszczają nas do swojego życia”, wyjaśnia reżyserka.

 

EMISJA: w poniedziałki, od 9 maja, od godz. 21:00, po dwa odcinki, w Polsat Cafe

 

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X