ATM grupa

MENU

„Pierwsza miłość” ma już 15 lat!

„Pierwsza miłość”, serial produkowany przez ATM Grupę, to najdłużej emitowany serial obyczajowy w Polsacie. Pierwszy odcinek widzowie obejrzeli 4 listopada 2004 roku. „Pierwsza miłość” od lat ma grono wiernych fanów – każdy odcinek ogląda blisko półtora miliona widzów.

Z historii „Pierwszej miłości”

Castingi do serialu trwały wiele tygodni. Do roli Marysi Radosz brana była pod uwagę Ania Ilczuk (serialowa Emilka Śmiałek), ale dziś chyba nikt nie wyobraża sobie w tej roli innej aktorki niż Aneta Zając. Jeśli chodzi o Kingę Żukowską to Aleksandrę Zienkiewicz reżyser wypatrzył, gdy była statystką w „Fali Zbrodni”. Trochę czasu zajęło jej odnalezienie , ale było warto! W końcu to właśnie losy tych dwóch głównych bohaterek, Marysi i Kingi oraz ich przyjaciół, od poniedziałku do piątku śledzą miliony widzów.

Po pierwszym sezonie, który liczył 60 odcinków, pojawiły się pierwsze problemy. Mateusz Janicki, serialowy Paweł Krzyżanowski, ukochany Marysi, zrezygnował z roli. Decyzję o tym, kto zostanie „nowym Pawłem” podjęły uczennice z jednego z wrocławskich liceów – wybrały Mikołaja Krawczyka.

O serialu

„Pierwsza miłość” to serial przede wszystkim o miłości. Pierwsze pocałunki, dramatyczne rozstania, zdrady i powroty – wszystko to znajdą widzowie w historiach bohaterów serialu. Nie brakuje też wątków komediowych, sensacyjnych, a nawet kryminalnych…

Tłem wydarzeń jest malowniczy Wrocław, gdzie w jednej z kamienic mieszkają Kinga, Artur, Marysia, Melka, Beatka, Błażej, Mikser i Asia, oraz małe, urokliwe Wadlewo. Sołtysem miasteczka jest Emilka, a jego mieszkańcy: Śmiałek, Malwina, Wiktoria, Łazanek, Roman, Wojtek  i Seweryn tworzą bardzo kolorową społeczność.

Do tej pory w „Pierwszej miłości” zagrało już ponad 2 tysiące aktorów. Wśród nich można znaleźć takie nazwiska jak Leon Niemczyk, Małgorzata Socha, Katarzyna Glinka, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Włodarczyk, Robert Gonera, Mirosław Baka czy Andrzej Grabowski.

Ostatnio do obsady dołączył Daniel Olbrychski, który wciela się w postać szefa mafii, a jego syna Łukasza gra Jan Wieczorkowski.

Czekamy na kolejne odcinki, a twórcom, aktorom i widzom życzymy kolejnych pełnych emocji 15 lat z „Pierwszą miłością”!

fot. Bogdan Bogielczyk, Gosia Stasiewicz

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X