ATM grupa

MENU

Już jest! Zobacz zwiastun naszej komedii romantycznej „Skołowani”

Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki w komedii pozytywnie romantycznej. „Skołowani”, druga własna produkcja fabularna ATM Grupy, to opowieści o miłości, która odmieni największego kłamcę. Premiera filmu już 14 kwietnia. Zobacz zwiastun!

O filmie

Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Ta historia ma coś, co lubię w filmach, jest zabawna, ale momentami wzruszająca, opowiada o ważnych sprawach i dość głęboko wchodzi w bohaterów, nie tracąc komicznego spojrzenia na życie – mówi Agnieszka Grochowska. – Znalezienie się w skórze kogoś, kto myśli inaczej, kto łamie stereotyp, przyjęte myślenie i daje z siebie naprawdę dużo, to było bardzo fajne – dodaje o roli Julii.

Michał Czernecki gra rolę notorycznego kłamcy, który zrobi wszystko, by poderwać kolejną kobietę. Lubię Maxa za jego poczucie humoru, za jego niedoskonałość i kruchość, maskowaną pozorną pewnością siebie. To bardzo wdzięczny do grania bohater. Lubię też to, że się nigdy nie poddaje, nawet jeśli w nie do końca słusznych sprawach…  – mówi o swojej postaci.

W „Skołowanych” występują również: Marianna Zydek, Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna.

Patronat Fundacji Avalon

Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

– Film „Skołowani” jest fabularną opowieścią, która przez pryzmat niepełnosprawności i poprzez charakterystyczne dla konwencji środki ma ambicję przekazać uniwersalne prawdy o ludzkich emocjach, uczuciach i charakterach – mówi Helena Szczuka, kierownik działu komunikacji i promocji Fundacji Avalon. – Wypadek i niepełnosprawność są bardzo indywidualnym doświadczeniem, a ludzie, którzy doświadczają niepełnosprawności, są grupą zróżnicowaną pod niemal każdym względem. Trzeba przyznać, że ekipa filmowa zadbała o szczegóły i postać Julii jest bardzo wiarygodna – dodaje.

„Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza.

PREMIERA: 14 kwietnia 2023

 

 

Aktorzy i twórcy

Obsada: Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki, Marianna Zydek, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Gabriela Muskała, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski, Krzysztof Materna.

Reżyseria: Jan Macierewicz

Zdjęcia: Michał Pukowiec

Scenariusz: Agata K. Koschmieder

Scenografia: Magdalena Marszałek

Kostiumy: Kalina Lach, Anna Kozłowska

Charakteryzacja: Magdalena Kakietek

Muzyka: Paweł Lucewicz

Dźwięk: Kacper Karpowicz, Tomasz Dukszta 

Montaż: Adam Kwiatek

Kierownik produkcji: Jadwiga Dziuma

Producent kreatywny: Magdalena Zielska

Producent ATM: Renata Męcina

Producent: ATM Grupa

Dofinansowanie: Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dystrybucja: NEXT FILM

Partnerzy: Opera Wrocławska, Fundacja Avalon, Sunrise Medical

 

.     

 

 

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje