ATM grupa

MENU

ATM Virtual – nowa spółka w portfolio ATM Grupy!

ATM Grupa poszerza zakres swojej działalności na rynku audiowizualnym, powołując spółkę ATM Virtual i otwierając najnowocześniejsze w Polsce studio wirtualnej produkcji.

O ATM Virtual

ATM Virtual specjalizuje się w zdjęciach z zastosowaniem wirtualnych lokacji, aby optymalizować koszty oraz zwiększać efektywność logistyki produkcji reklam, teledysków, czy filmów fabularnych. O tym, jakie możliwości daje wirtualna technologia można przekonać się oglądając serial „Star Wars: The Mandalorian”, gdzie cała sceneria została wygenerowana właśnie w wirtualnym studiu.

Nową spółką zarządzają Radosława Bardes i Andrzej Młynarczyk.

„Przygotowania do otwarcia studia trwały wiele miesięcy – mówi Andrzej Młynarczyk. – ATM Grupie zależało na znalezieniu profesjonalnej ekipy. Stawialiśmy przede wszystkim na unikalne doświadczenie w wirtualnej produkcji. Obecnie nasz zespół składa się ze specjalistów z Polski i z zagranicy, wdrażających nowe procesy i rozwiązania technologiczne do pracy studyjnej”.

Sercem studia ATM Virtual są produkowane na indywidualne zamówienie ekrany LED, które można ustawiać w dowolny sposób i wyświetlać na nich każdą scenografię. Zależnie od wymagań producentów, twórcy nowej firmy są gotowi przygotować cały wachlarz wirtualnej scenografii: od prostej, opartej na technice filmowej, po całe „światy”, stworzone w oparciu o wykorzystywany dotąd w produkcji gier komputerowych silnik unreal engine. Tak szerokie możliwości umożliwiają realizację zdjęć również do produkcji niskobudżetowych. Dzięki tzw. Driving Stage i Flying Stage można nagrywać w ruchu samochody, samoloty czy łodzie, a zdjęcia do tych scen w rzeczywistości realizowane są w studio. To nowe, rozwojowe narzędzie dla produkcji seriali, filmów reklamowych, eventów, a nawet superprodukcji fabularnych opartych na skomplikowanych efektach.

„Nasz zespół jest przygotowany do poprowadzenia producentów filmowych przez cały ten wirtualny świat, począwszy od prac preprodukcyjnych, przygotowania fotorealistycznych lokacji 3D, przez zdjęcia i postprodukcję, która skróci się znacznie dzięki nowej technologii, w porównaniu do dotychczas stosowanych metod opartych na kluczowaniu – tłumaczy Radosława Bardes. ­– Rynek wirtualnej produkcji rozwija się bardzo dynamicznie, już w trakcie przygotowań do współpracy z ATM otrzymywaliśmy wiele pytań od producentów, a to dopiero początek rozwoju tego sposobu filmowania”.

Pierwsze produkcje ATM Virtual ruszają w listopadzie, natomiast ściana LED już niedługo na stałe zagości w halach zdjęciowych kompleksu ATM Studio przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. A już teraz w Forcie Mokotów można odwiedzić showroom ATM Virtual, „dotknąć” technologii w wersji demo i omówić potrzeby swojego projektu.

Radosława Bardes od 2014 związana była ze studiem Produkcyjnym ORKA, gdzie rozwijała dział postprodukcyjnych serwisów zagranicznych i koprodukcji międzynarodowych.

Andrzej Młynarczyk z ATM Grupą związany jest od 1999 roku, specjalizuje się w produkcji seriali telewizyjnych i pełni funkcję Dyrektora ds. produkcji. Od stycznia 2021 roku jest również członkiem zarządu ATM Studio.

kliknij TU – strona na FB 

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje