ATM grupa

MENU

ATM Grupa i Netflix łączą siły przy produkcji serialu!

„W głębi lasu”  to tytuł serialu, który ATM Grupa produkuje dla Netflixa. Jest to adaptacja bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule. Zdjęcia już ruszyły, a premiera odbędzie się w 2020 roku!

„Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści W głębi lasu autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii, rozgrywającej się w dwóch planach czasowych”, mówi Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflixie. „ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda”.

Opis

„W głębi lasu” to kolejna produkcja Netflixa rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który – mimo upływu lat – nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała dziecka, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu.

Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice… Ich wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Twórcy

Sześcioodcinkowy serial reżyserują Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Lęk wysokości”). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler („Ukryta gra”), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben.

„Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflixa na całym świecie”, mówi Harlan Coben. Pisarz jest niekwestionowanym numerem 1 w rankingach „New York Timesa”. Na swoim koncie ma 30 powieści, wydanych w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk. Jego książki są dostępne w 43 językach na całym świecie.

Twórcy o serialu

Leszek Dawid, reżyser: „W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej”.

Bartosz Konopka dodaje: „Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie – to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści”.

Projekt wspierany jest finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, w postaci dotacji celowej z budżetu państwa przeznaczonej na wsparcie produkcji audiowizualnej.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje