Do niedzieli, 25 września, będzie trwał 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Na nagrody – w kategorii aktorskiej – mają spore szanse występujące w produkcjach ATM Grupa Gwiazdy.

Na czerwonym dywanie podczas festiwalu można było spotkać m.in. Kingę Preis. Znana z roli sympatycznej gosposi (Natalii Borowik) księdza Mateusza (emisja serialu „Ojciec Mateusz” czwartki, godzina 20.30 TVP 1) była gościem festiwalowej gali, otwierającej święto polskiego kina.

Obecna na festiwalu jest również Małgorzata Zajączkowska. Wciela się ona w postać Niny Iwaniuk, mamy Justyny w serialu „Druga szansa” (emisja na antenie TVN, w każdy poniedziałek o godzinie 21.30). Aktorka zagrała w najnowszym filmie Ryszarda Bugajskiego „Zaćma”. Występuje w drugoplanowej roli kobiecej. Kreuje postać siostry Benedykty. Film Bugajskiego bierze udział w Konkursie Głównym festiwalu.

W Gdyni nie mogło zabraknąć Bartka Topy. Aktor zagrał główną rolę w walczącej również o nagrodę fabule „Sługi boże”. W tej kryminalnej historii występuje jako komisarz Warski. Natomiast serialowi widzowie „Drugiej szansy” znają go jako Adama Svenssona.

Trzymamy kciuki!

Fot. DKG Production
Poleć znajomemu:Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Powiązane wpisy